Wypełnienie kompozytowe zęba

dentysta pokazuje jak dbać o implanty zębów po zabiegu wszczepienia
W jaki sposób odpowiednio należy czyścić implanty zębowe?
11 sierpnia, 2020
Czy warto stosować płyn do płukania jamy ustnej? - Dentysta
Dlaczego powinno się stosować płyn do odświażania ust?
18 sierpnia, 2020
Show all
wypełnienie kompozytowe w gabinecie - Dentysta

Z jakiego powodu wypełnienie kompozytowe zęba okazało się tak znane przez stomatologów? Wcześniej aplikowane amalgamatowe plomby cechował szary kolor, dlatego było one mało estetyczne, co więcej pośród wielu osób pojawiły się głosy, że zawarta w tych plombach rtęć może być szkodliwa dla zdrowia. Sposobem, jaki zamienił wypełnienia amalgamatowe} zostały więc plomby kompozytowe.

Główną zaletą plomb kompozytowych jest ich kolor. Dentysta może bez trudu dostosować ich kolor do indywidualnego koloru zębów, dzięki czemu wypełnienia kompozytowe są prawie niewidoczne. Z tego względu dobrze sprawdzają się również jako wypełnienie przednich zębów. Poza wysoką estetyką, białe wypełnienia charakteryzują się też trwałością . Szczelnie przylegają do tkanki zęba, co sprawia, że trudniej o rozwój próchnicy w zagłębieniach. Do najważniejszych plusów zaliczamy też zdolność łatwego nadawania im kształtu w czasie zakładania takiego wypełnienia. W ten sposób stomatolog dostosowuje plombę do zęba, dlatego oszczędza znaczną część naturalnej tkanki.

Wypełnienia kompozytowe są także bezpiecznym materiałem, a ich cena nie jest zbyt wygórowana. Ze względu na wysoką estetykę kompozytowych wypełnień, białe plomby są znacznie chętniej wybierane przez stomatologów. Po aplikacji i utwardzeniu doskonale {zespajają|łączą| się z zębami i służą przez wiele lat. Dlatego też wzrosła ich popularność i obecnie są najczęściej wykorzystywane w gabinetach stomatologicznych.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.