W jaki sposób odpowiednio należy pielęgnować implanty dentystyczne?

Znieczulenie wykorzystywane w gabinecie stomatologicznym
5 marca, 2021
Biała plomba stomatologiczna
6 marca, 2021
Show all

Stomatolog żadnemu pacjentowi nie musi wciąż mówić, dlaczego niezbędna jest higiena dziąseł i zębów. Mimo to pacjenci, którzy są po zabiegu wszczepienia implantu , zwykle sa ciekawi w jaki sposób trzeba troszczyć się o nie, by utrzymały się w świetnym stanie przez wiele lat.

Implanty zębów zastępują braki gdy wypadną zęby i są jedną z popularnych i niezwykle wytrzymałych wypełnień protetycznych. Po poprawnie przebytym leczeniu podstawa implantu łączy się z kością, a umieszczona na nim korona przypomina naturalne zęby. O implanty stomatologiczne należy dbać w taki sam sposób, w jaki troszczymy się o nasze zęby. Bazą jest oczywiście codzienne czyszczenie, przynajmniej 2 razy dziennie po posiłku, najlepiej miękką szczoteczką. Warto zdecydować się na również stosowanie nici dentystycznych i płukanek.

I chociaż implanty stomatologiczne nie ulegają korozji ani próchnicy, najlepiej troszczyć się o nie z równie szczególną uwagą. Zapominanie o potrzebie szczotkowania zębów po jedzeniu może prowadzić do tego, że pozostałości pokarmów zaczną zbierać się przy linni dziąseł. To może doprowadzić do problemów, w wyniku których dziąsła zaczną stopniowo osuwały się. Wtedy tytanowy korzeń implantu zębowego może się odsłonić. Pełnych informacji zawsze udziela stomatolog. W trakcie regularnych kontrolnych wizyt na pewno zobaczy stan zębów i stan implantów. Ze względu na to powinno się minimum dwukrotnie na rok odwiedzić klinikę stomatologiczną. Odpowiednio pielęgnowany implant stomatologiczny pozostaje w świetnym stanie i służy długie lata.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.