Biała plomba stomatologiczna

W jaki sposób odpowiednio należy pielęgnować implanty dentystyczne?
6 marca, 2021
Czy powinno się stosować płyn do płukania jamy ustnej?
7 marca, 2021

Co sprawia, że wypełnienie kompozytowe zęba okazało się tak często stosowane przez dentystów? Wiele lat wcześniej aplikowane plomby amalgamatowe wyróżniał ciemno-szary kolor, z powodu czego nie były zbyt estetyczne, a do tego wśród wielu osób podniosły się głosy, że znajdująca się w tego rodzaju plombach rtęć może nie jest zbyt zdrowa. Sposobem, który zamienił wypełnienia amalgamatowe} stały się więc plomby kompozytowe.

Główną zaletą wypełnień kompozytowych jest estetyczny wygląd. Stomatolog może bez trudu dopasować ich kolor do indywidualnego koloru zębów, dzięki czemu wypełnienia kompozytowe są właściwie niewidoczne. Z uwagi na to świetnie spisują się też jako wypełnienie najbardziej widocznych zębów. Oprócz wysokiej estetyki, białe wypełnienia cechują się również trwałością oraz szczelnością. Bardzo dobrze przywierają do tkanki zęba, co sprawia, że trudniej o rozwój próchnicy w szczelinach. Do najważniejszych plusów zaliczamy również zdolność prostego formowania kształtu w trakcie zakładania takiego wypełnienia. W ten sposób dentysta dostosowuje plombę do zęba, dlatego oszczędza znaczną część zdrowej tkanki.

Wypełnienia kompozytowe są też bardzo bezpiecznym surowcem, a ich cena nie jest zbyt wygórowana. Ze względu na wysoką estetykę kompozytowych wypełnień, białe plomby są zdecydowanie częściej wybierane przez dentystów. Po założeniu i utwardzeniu świetnie {zespajają|łączą| się z zębami i służą długie lata. Ze względu na to ich popularność wzrosła i obecnie są najczęściej stosowane w klinikach stomatologicznych.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.