Wyrywanie ósemek

leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta
Mikroskopowe leczenie kanałowe zębów
13 stycznia, 2020
dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych
Próchnica na zębach mlecznych dziecka
27 stycznia, 2020

Chociaż ósemki wyżynają się w ludzkiej jamie ustnej na samym końcu, mogą powodować wiele niedogodności. Co do zasady zdrowych i prawidłowo umieszczonych zębów nie powinno się ruszać. Są jednak pewne przypadki, które decydują o tym, że konieczne jest wyrwanie ósemki.

Czasem proces wyrastania ósemek jest utrudniony na przykład ze względu na brak przestrzeni w jamie ustnej. Zęby, które nie mają wystarczającej przestrzeni, napierają na pozostałe zęby. To oznacza często nieprzyjemny ból oraz przemieszczanie się pozostałych zębów. To może wpływać na powstawanie lub pogłębianie wad zgryzu. Niewielka przestrzeń w jamie ustnej dla części zębów może również powodować kłopoty w trakcie szerokiego otwierania ust. Dla pacjenta to oznacza nieprzyjemny dyskomfort, jakiego warto się pozbyć.

Usuwanie ósemek konieczne jest też wtedy, kiedy ząb uszkadza próchnica, szczególnie w zaawansowanym stadium. Ten problem może bez trudu atakować sąsiednie zęby, z uwagi na to powinno się zlikwidować jej źródło. Bywa też tak, że w pobliżu zęba rozwija się nieodwracalny stan zapalny dziąsła, zazwyczaj spowodowany właśnie próchnicą. W takim wypadku usunięcie jest jedynym sposobem usunięcia problemu.

Ekstrakcja zębów w gabinecie stomatologicznym jest bezbolesna, dzięki wykorzystywanym znieczuleniom.

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.