Mikroskopowe leczenie kanałowe zębów

proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta
Uzupełnienia protetyczne na implantach
7 stycznia, 2020
usuwanie ósemek - wizyta w gabinecie stomatologicznym Dentysta
Wyrywanie ósemek
20 stycznia, 2020

Leczenie kanałowe jako jedno z najcięższych zabiegów w stomatologii, wymaga doskonałego sprzętu oraz doświadczonego chirurga szczękowego. O tym, że zwykłe leczenie zachowawcze nie wystarczy, może informować nieznośny ból zęba, zmiana jego koloru, przesadna wrażliwość albo opuchlizna czy stan zapalny. W przypadku pojawienia się pierwszych symptomów, powinno się szybko pojechać do stomatologa, aby był w stanie ocenić, jaki sposób leczenia będzie skuteczniejszy. Zazwyczaj zdarza się tak, że leczenie kanałowe to jedyna możliwość zachowania bardzo zepsutego zęba.

Stomatolog endodonta, jaki wykonuje leczenie kanałowe, wykorzystuje mikroskop, dzięki któremu zabieg jest jak najbardziej dokładny. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu lekarz endodonta może gruntownie zobaczyć zainfekowaną przez bakterie miazgę zębową oraz zdecydować, jak dużą część zęba należy wyczyścić.

W wypadku, gdy sytuacja jest poważna, powinno się zastanowieniu się nad zgłoszeniem do leczenia kanałowego. Inaczej jedynym rozwiązaniem będzie całkowite usunięcie zęba. Lukę po wyrwanym zębie należy niezwłocznie uzupełnić, by zmniejszyć ryzyko następnych dolegliwości jamy ustnej. To z kolei pociąga za sobą nowe wydatki – przez konieczność zakupu protezy albo wszczepienia implantu.

Leczenia kanałowego nie trzeba się obawiać, ponieważ odbywa się pod efektywnym znieczuleniem miejscowym.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.