Zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu zębów

Jak niszczą się zęby?
1 marca, 2021
Stałe uzupełnienie protetyczne: wkład koronowo-korzeniowy
2 marca, 2021

Co robić po zabiegu implantacji ?  Implantacja to zabieg trudny jeśli chodzi o pacjenta. Wydobrzenie tkanek i przyzwyczajenia organizmu do implantu potrzebuje czasu, z tego względu osoba przyjdzie na takie leczenie musi szczególnie uważać. Zazwyczaj po wszczepieniu implantu ukazuje się opuchlizna dziąseł, co należy łagodzić lodowymi okładami. Na przykład przykładając specjalne żelowe woreczki kupowane w aptece do schładzania w lodówce.

Na początku należy też zrezygnować gorących potraw oraz przenieść się na dietę półpłynną. Nie wolno używać strefy jamy ustnej, w której zaaplikowano implant, by dziąsło mogło leczyć się w spokoju. Dentyści odradzają też sprawdzanie placami lub językiem operowanego miejsca, by uniknąć ryzyka podrażnień lub zakażenia. Powinno się także odstawić alkohol oraz papierosy, z uwagi na to, że rozciągają czas zrastania się tkanek. Ponadto na czas  mniej więcej miesiąca nie należy podejmować fizycznego wysiłku.

Niezwykle ważne w tym przypadku jest wypełnianie zaleceń dentysty. Szczególnie co do przyjmowania środków przeciwbólowych i antybiotyków. Samodzielne zwiększanie lub pomniejszanie dawek bez wiedzy dentysty może stać się zagrożeniem dla zdrowia. Dobrze też przemywać jamę ustną przeznaczonymi do tego płukankami. Mają one działanie łagodzące, odkażające oraz przeciwbakteryjne. Natomiast w ciągu mycia zębów, należy unikać miejsca zabiegu, a zęby myć miękką szczoteczką.

Koniecznie jest też pojawianie się na wizytach kontrolnych oraz odwiedzanie dentysty, gdy tylko zauważy się niepokojące objawy.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.