Jak niszczą się zęby?

Jak leczyć dziąsła?
1 marca, 2021
Zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu zębów
2 marca, 2021
Show all

Zwykle powtarza się o tym, jak ważna jest profilaktyka oraz prawidłowa higienizacja jamy ustnej. Dentyści ostrzegają przed skutkami zapominania o myciu zębów, ale spotykamy także dużo innych złych przyczyn. Co szkodzi zębom poza brakiem higieny czy tak samo znanymi z psucia słodyczami? Zazwyczaj są to nawyki, które niekorzystnie wpływają na stan zębów.

Na topie wszelkich rankingów dotyczących niszczenia zębów muszą znaleźć się papierosy. Jak wiadomo będące w nich szkodliwe substancje zarówno szkodzą zębom, jak i ogólnie organizmowi. Są tacy ludzie, którzy mają skłonności do otwierania zębami butelek. Tego typu zachowanie nie tylko wystawia zęby na uszkodzenia i mikropęknięcia, ale także zwiększa możliwość ukruszenia. Podobne skutki przynosi zaciskanie i zgrzytanie zębami. Wywołane tym szybkie starcie zębów, sprawia zniszczenie ich głównej ochrony. Zęby psuje także obgryzanie ołówków, długopisów czy paznokci. To z kolei sprzyja przenoszeniu się bakterii oraz rozwojowi próchnicy.

Nawyki jedzeniowe też są istotne jeśli chodzi o zdrowie zębów. Podjadanie między posiłkami zostawiają po sobie osad na zębach, jakiego większość osób nie oczyszcza w trakcie zabieganego dnia. Należy też pamiętać, że niektóre pokarmy oraz płyny zostawiają przebarwienia albo psują szkliwo przez wielką zawartość kwasów.

Prawidłowa higiena pomaga w zapobieganiu niszczeniu zębów, ale należy pamiętać, aby robić to prawidłowo. Za mocne szczotkowanie niszczy szkliwo oraz uraża  dziąsła. Należy więc myć z uwagą.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.