Zgrzytanie zębami w nocy

nowoczesna stomatologia odbudowa tkanek dzięki fibrynie bogato-płytkowej
Nowoczesne metody stomatologiczne
5 lutego, 2020
zalety implantów stomatologicznych
zalety implantów stomatologicznych dostępnych u dentysty
13 lutego, 2020

Zgrzytanie i zaciskanie zębów znacznej części sytuacji jest rezultatem długotrwałego stresu oraz zazwyczaj łączy się z nieprzyjemnymi następstwami dla formy pacjentów. Jedną z bardziej nieoczywistych przyczyn tego problemu (nazywanego bruksizmem) są przewlekłe bóle głowy, zazwyczaj mylone z migreną. Zwykle pacjenci z bruksizmem, choć zaciskają zęby w nieopanowany sposób, stosują wysoką siłę nacisku, jaka ma negatywny wpływ na zdrowie zębów.

Do najpowszechniej znanych następstw zgrzytania i zaciskania zębów zaliczają się pęknięcia, ukruszenia oraz nadmierne ścieranie zębów, a poza tym często występują krwawienia dziąseł oraz choroby przyzębia. Często jest też tak, że pacjenci słyszą trzaski i chrzęst w szczęce albo bóle skroni i szczęki. Na tego rodzaju zachowania należy reagować zdecydowanie, żeby nie pogłębiały się związane z tym dolegliwości.

Z reguły nie trudno dostrzec symptomy bruksizmu. Pospieszna diagnoza oraz przeciwdziałanie, ratują kondycję zębów przed nieprzyjemnymi rezultatami bruksizmu. Odzewem stomatologów na zgrzytanie i zaciskanie zębów są relaksacyjne szyny. Są one specjalnymi nakładkami na zęby, które osłaniają je oraz pomagają w relaksacji szczęki. Choć gotowe szyny można znaleźć np. w aptece, najlepsze z nich są dopasowywane przez stomatologa. Wtedy pacjent ma pewność, że szyny są dobrane do niego indywidualnie, według jego potrzeb oraz na pewno wyeliminują problem.

W sytuacji zaciskania i zgrzytania zębami potrzebna jest błyskawiczna konsultacja u stomatologa.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.