Zwiększenie korony zębowej – plastyka dziąseł

Stomatologiczne czyszczenie zębów
6 lutego, 2021
Odbudowa tkanki kostnej pod implanty zębów
7 lutego, 2021
Show all

Zabieg wydłużenia korony klinicznej zęba zwykle wykonuje się zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Czasami bywa to konieczne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu większej części korony zęba, by uprościć zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zmniejszeniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także rozwojowi nowych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci najczęściej decydują się na wydłużenie korony zęba, dlatego że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Jak wygląda zabieg wydłużenia korony klinicznej zęba?

Chirurg stomatologiczny usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszystkie braki w zębie przy użyciu korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących dbania o jamę ustną, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Dodatkowo chirurg stomatologiczny przypisze receptę na leki usuwające ból.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.