Stomatologiczne czyszczenie zębów

Stomatologia estetyczna – plastyka dziąseł
6 lutego, 2021
Zwiększenie korony zębowej – plastyka dziąseł
7 lutego, 2021
Show all

Dbałość o kondycję jamy ustnej opiera się w głównej mierze na odpowiedniej pielęgnacji. W celu zapobiegania rozwoju bakterii oraz zbierania się resztek jedzenia, jakie przyczyniają się do powstawania kamienia nazębnego, należy odpowiednio zadbać o zęby poprzez dokładne czyszczenie. Poza takimi metodami jak nitkowanie lub szczotkowanie, dentyści zalecają, aby przynajmniej dwukrotnie w ciągu roku umówić się na kontrolę w gabinecie dentystycznym, na profesjonalny zabieg usunięcia kamienia nazębnego, czyli na skaling.

Skaling jest wykonywany przez dentystę lub certyfikowane higienistki dentystyczne. Metoda ta opiera się na użyciu specjalnego skalera ultradźwiękowego, który dosięga najgłębsze, trudnodostępne  zakamarki, co oznacza, że jest to metoda niezwykle skuteczna. Stosowane ultradźwięki powodują, że płytki kamienia nazębnego rozpadają się oraz odrywają się od zębów, dzięki czemu można je bez przeszkód wymyć z jamy ustnej. Taki zabieg jest bezpieczny dla zdrowia, chociaż w różnych przypadkach może wywoływać dyskomfort u bardziej wyczulonych pacjentów. Nie należy go jednak wykonywać u osób z osteoporozą, rozrusznikiem serca oraz u kobiet w ciąży.

Korzystanie ze skalingu jest ważne z uwagi na to, że nawet największa dbałość o jamę ustną nie eliminuje ryzyka powstawania kamienia nazębnego, który może być bezpośrednią przyczyną stanów zapalnych oraz rozwoju chorób przyzębia i dziąseł. Często po wykonaniu skalingu, pacjenci poddają się także zabiegowi fluoryzacji aby zwiększyć ochronę zębów.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.