Aparat retencyjny w stomatologii

przyczyny krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów
Co oznacza krwawienie dziąseł?
16 kwietnia, 2020
dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów
Dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza?
29 kwietnia, 2020

Leczenie ortodontyczne zwykle wymaga cierpliwości oraz czasu pacjentów. Zastosowanie aparatu na zęby, choć daje niezwykłe wyniki, nie jest ostatnim mechanizmem, korygowania wad zgryzu oraz wyrównywania uśmiechu. Dla ciągłego wyniku, zwykle po zakończeniu leczenia aparatem na zęby, wykorzystuje się tzw. aparat retencyjny znany także jako retainer. Jego podstawowym celem jest utrzymanie rezultatów uzyskanych przez wcześniej używany aparat na zęby. Bywa tak, że niektóre zęby mogą wracać na wcześniejsze nieprawidłowe położenia, z uwagi na to, żeby przeciwdziałać temu procesowi, należy wykorzystać aparat retencyjny.

O tym, jak długiego używania aparatu retencyjnego wymagają zęby pacjenta, rozporządza ortodonta. Przyjmuje się, że może to być połowa czasu, który poświęciliśmy na leczenie aparatem ortodontycznym, ale bywa też tak, że aparat retencyjny musi być stosowany dłużej – nawet do końca życia. Na ponowne przenoszenie się zębów zwykle wpływa wiele okoliczności np. wiek oraz wynikające z tego wyrastanie kolejnych zębów w przypadku młodszych pacjentów.

Noszenie aparatu retencyjnego daje pewność, że skutek leczenia ortodontycznego jest stały, a skorygowane zęby, pozostają na właściwych miejscach. Pacjenci, co korzystają z retainera, tak jak w przypadku ortodontycznego aparatu na zęby, powinni nie zapominać o szczególnej oraz ścisłej pielęgnacji jamy ustnej. Równie istotna jest regularna opieka oraz konsultacja stomatologa ortodonty.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.