Co oznacza krwawienie dziąseł?

leczenie zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego w gabinecie stomatologicznym
Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – leczenie w gabinecie stomatologicznym
9 kwietnia, 2020
aparat retencyjny w ortodoncji, kiedy dentysta zleca noszenie retainera
Aparat retencyjny w stomatologii
22 kwietnia, 2020

Krew płynącą z dziąseł najlepiej zauważyć w ciągu mycia zębów. Powodów krwawienia dziąseł może być wiele np. zazwyczaj są to różne przyjmowane leki, stres lub zła dieta. Najczęściej ten problem pojawia się na skutek słabej higieny jamy ustnej oraz pojawieniu jednej z najbardziej znanych chorób przyzębia i dziąseł czyli parodontozy. Z reguły niewłaściwe albo za sporadyczne oczyszczanie zębów skutkuje gromadzeniem się kamienia nazębnego i namnażaniem bakterii, które prowadzi do powstawania stanów zapalnych. Ta metodą osłabione zęby i dziąsła łatwiej ulegają działaniu ujemnych czynników oraz powstawaniu paradontozy.

Krwawienie dziąseł oznacza nie tylko przykry widok podczas szczotkowania zębów. Problem przynosi też inne równie nieprzyjemne rezultaty. Z czasem osłabienie dziąseł prowadzi do poruszania się, a także wypadania zębów. Na ten problem przede wszystkim powinny zwrócić uwagę także osoby uzależnione od papierosów, dlatego że substancje w ich składzie też ujemnie wpływają na stan jamy ustnej oraz utrudniają leczenie.

Z uwagi na te okoliczności, nie wolno ignorować krwawienia dziąseł. W pierwszej kolejności trzeba porozmawiać ze stomatologiem i jak najpilniej przyjść na wizytę w gabinecie dentystycznym. Stomatolog z pewnością podejmie leczenie problemu. W takiej sytuacji trzeba też zadbać o poprawną higienę jamy ustnej oraz zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną szczoteczkę do zębów.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.