Czy powinno się stosować płyn do płukania jamy ustnej?

Biała plomba stomatologiczna
6 marca, 2021
Typy licówek stomatologicznych wykorzystywanych do estetycznej poprawy uśmiechu
7 marca, 2021

Chociaż warto używać płyn do odświeżania jamy ustnej, nie powinno się stosować go zamiast szczotkowania, tylko jako wsparcie kompleksowej higienizacji. Jak wiadomo baza poprawnej pielęgnacji zębów jest dwukrotne czyszczenie w ciągu dnia. Warto umocnić ją o płyn do odświeżania jamy ustnej.

Dentyści zalecają stosowanie płynu głównie z uwagi na to, że dociera do trudno dostępnych zakamarków między zębami. Często dzięki stosowaniu płynu wymywamy odłożony osad z zakamarków, gdzie ciężko dotrzeć szczoteczką. Co więcej składniki aktywne płynu wzmacniają działanie pasty i normują pH jamy ustnej. Dodatkowo w zależności od przeznaczenia mogą mieć działanie wybielające, chroniące dziąsła, łagodzące lub na przykład odświeżające . Niektóre z nich wzmacniają szkliwo albo przyspieszają regenerację błon śluzowych. Należy zwrócić uwagę na skład, przede wszystkim dlatego, że stomatolodzy ostrzegają przed płynami zawierającymi alkohol. Alkohol łatwo wysusza jamę ustną, a przecież płyn powinien ochraniać a nie szkodzić. Trzeba też skupić się na ilości przyjmowanego fluoru, bo jego zbyt duże dawki nie są dobre dla naszych zębów.

Dobrze więc używać płyn do odświeżania jamy ustnej jako wsparcie codziennej higienizacji niekoniecznie nawet zaraz po szczotkowaniu zębów. W tym doskonale sprawują się ziołowe płukanki, które również walczą z bakteriami.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.