Budowa i typy implantów stomatologicznych

Implanty zębów – odbudowa tkanki kostnej
17 marca, 2021
W jakich sytuacjach potrzebny jest stomatolog endodonta?
18 marca, 2021

O jakości implantów zębowych zaważa sporo elementów, jednak jednym z najważniejszych, jest ich trwała struktura przypominająca naturalny ząb. Implant zębowy składa się z trzech bazowych składników. Głównym jest śruba zastępująca korzeń zębowy. Najczęściej stosowanym materiałem, z jakiego wytwarza się śruby jest dobrze przyjmowany przez organizm tytan. To właśnie śruba jest kluczowym elementem, ponieważ to ją lekarz dentysta aplikuje w kości, aby się z nią zespoiła oraz robiła za solidną podstawę dla odbudowy protetycznej.

Protetyczna odbudowa, czyli z reguły korona, imituje ząb w zakresie optycznym. Korony wyglądają jak naturalne zęby zwłaszcza, kiedy pacjent postawi na wykonanie u stomatologa korony z cyrkonu. Jeśli jednak pacjent wymaga odnowy większej ilości zębów, może wybrać inny rodzaj protezy. Na implantach zębów można oprzeć też mosty, a nawet protezy całkowite. To oznacza, że drugim elementem budowy implantu zęba jest protetyczna odbudowa ustawiana na śrubie. Ostatnim, szalenie istotnym elementem jest łącznik, jaki wiąże ze sobą śrubę oraz odbudowę.

Możemy wymienić też dwa rodzaje implantów zębowych. Patrząc na surowce używane przez dentystów mogą to być implanty tytanowe lub cyrkonowe. Typy te można posegregować też pod względem miejsca zamieszczenia wszczepu. Najczęściej wszczepiane są dentystyczne implanty zębów śródkostne, aplikowane głęboko w kości. Natomiast implanty podokostnowe stosuje się co raz rzadziej, ponieważ nie są tak głęboko osadzane i przez to są mniej trwałe.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.