Implanty zębów – odbudowa tkanki kostnej

Co robić, by zapobiegać osłabieniu szkliwa zębów oraz dziąseł?
16 marca, 2021
Budowa i typy implantów stomatologicznych
17 marca, 2021

Ilość kości jest kwestią kluczową dla wszczepienia implantów. Usunięcie zębów wywołuje przeistoczenia jamy ustnej nie tylko biorąc pod uwagę aspekt estetyczny jak i zdrowotnym. Nieuzupełniony brak prowadzi do postępującego zaniku kości szczęki, co natomiast negatywnie wpływa na sąsiednie zęby. Brak oparcia może spowodować, że i one zaczną się ruszać, a w efekcie wypadać. Dlatego również wypełnienie braku jest ważne. Aby zabieg wszczepienia implantów zębowych był dostępny, w miejscu wszczepu musi znaleźć się odpowiednia ilość tkanki kostnej. Bywa jednak tak, że osoby chcące wypełnić lukę implantem zęba mają zbyt małą ilość tkanki kostnej. Na szczęście to nie odbiera im to możliwości całkowicie, by implant dobrze się zespoił z tkaną oraz zachował w odpowiednim miejscu.

Brak tkanki kostnej można odbudować. Nowoczesne surowce używane w leczeniu stomatologicznym pozwalają lekarzowi nie tylko na wszczepienie nowego materiału kostnego. Używany materiał najczęściej sprzyja naturalnemu przyrostowi materiału kostnego. Dlatego zabiegi odbudowy materiału kostnego stały się powszechne oraz stosowane przez świetnych dentystów. Taki sposób odbudowy kości przed zabiegiem wszczepienia implantów zębowych jest całkowicie bezpieczny, a stomatolog implantolog wykonuje go przy zastosowanym znieczuleniu . Stomatolog zamieszcza odpowiedni materiał w miejscu dotkniętym zanikiem, a potem zabezpiecza go specjalną membraną. Na całkowitą odbudowę tkanki kostnej pod implanty niestety należy poczekać ok. 3-6 miesięcy. Po upływie tego czasu stomatolog może bezpiecznie wszczepić implant.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.