Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – leczenie w gabinecie stomatologicznym

jak dbać o protezę zębów? dlaczego należy zdjąć protezę przed snem?
Dlaczego należy zdejmować przed snem ruchome protezy zębów?
24 marca, 2020
przyczyny krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów
Co oznacza krwawienie dziąseł?
16 kwietnia, 2020
Show all
leczenie zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego w gabinecie stomatologicznym

Częste wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwalają pacjentom nie tylko troszczyć się o kondycję oraz czystość jamy ustnej, ale dzięki nim można szybko wykryć zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Zadaniem tego stawu jest kierowanie żuchwą do przodu, do tyłu oraz w prawo i w lewo. Dlatego jego poprawne działanie warunkuje poprawną prawidłową wymowę albo przykładowo funkcje żucia.

Wszystkie problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym można szybko zauważyć, co sprawia, że możliwe jest bezzwłoczne podjęcie leczenia. W gabinetach dentystycznych diagnozy przeprowadzane są przy użyciu specjalnego deprogramatora pod okiem chirurga stomatologa. Zdiagnozowanie problemu nie jest trudne ze względu na liczbę obecnych w w takiej sytuacji objawów.

Do najbardziej znanych sygnałów kłopotów ze stawem skroniowo-żuchwowym należy zaciskanie i zgrzytanie zębami. Równie powszechne są trudności w żuciu twardego jedzenia albo dalekim rozchylaniu ust oraz konieczność silnego przyciskanie zębów, by pasowały do siebie. Bywa też tak, że słyszalne są kliknięcia i trzaski w stawach albo obserwujemy przedwczesne zniszczenie, starcie albo nadwrażliwość zębów. Tych objawów nie nie powinno się bagatelizować, dlatego że towarzyszą im często bóle karku, głowy lub pleców, a także ruchomość zębów oraz problemy z innymi stawami.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.