Co robić, by mieć zdrowe zęby?

Z jakiego powodu należy wyjmować na noc ruchomą protezę zębów?
21 lutego, 2021
Czym jest most protetyczny?
22 lutego, 2021
Show all

Higiena zębów zależy od utrzymania czystości zębów i cyklicznych wizyt u dentysty. Nawet małe ubytki próchnicze zębów dobrze jest na bieżąco leczone, aby uniemożliwić rozwój próchnicy i powiększania się problemów ze zdrowiem zębów. Chociaż co pół roku powinno umówić się na wizytę w gabinecie dentystycznym, żeby zbadał jamę ustną i wyleczył potencjalne wady. Takie leczenie zachowawcze jest gwarancją zdrowych zębów na dłużej.

Bywa też tak, że profilaktyka zębów jest zbyt słaba. To z powodu średniej higieny lub jej całkowitego braku, zwykle rodzą się problemy jamy ustnej. Ze względu na to leczenie zachowawcze powinno się podejmować za każdym razem, gdy nastąpi taka potrzeba. Pogłębianie się ubytków próchniczych może wywołać konieczność obszerniejszych działań dentysty. Przykładowo przez bardziej wymagające leczenie kanałowe.

Zwykle dobrej profilaktyce towarzyszy systematyczne usuwanie kamienia nazębnego – najczęstszego czynnika rozwoju próchnicy. Systematyczne oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym, minimalizuje ryzyko konieczności stosowania leczenia zachowawczego. Im mocniej zadbane zęby, tym mniejszy kłopot. Zwykle przy cyklicznych wizytach dentystycznym, leczenie zachowawcze jest niezbędne tylko od czasu do czasu. Należy kontrolować stan swoich zębów regularnie.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.