Czym jest most protetyczny?

Co robić, by mieć zdrowe zęby?
21 lutego, 2021
Co warto wiedzieć o implantach stomatologicznych
22 lutego, 2021

Miejsce powstała w wyniku utraty zęba trzeba uzupełnić nie tylko z uwagi na walory estetyczne uśmiechu, ale też z uwagi na kondycję pozostałych zębów. Obok technik uzupełnienia luki takich, jak protezy ruchome albo implanty, są mosty protetyczne.

Zastosowanie mostu protetycznego umożliwia uzupełnienie miejsca po wyrwanym zębie, opierając go na naturalnych zębach pacjenta. Protetyczne mosty wykonywane są z 3 cząstek: dwóch filarów, tj. koron zębowych, które mocuje się na zęby w sąsiedztwie  luki oraz z przęsła, które uzupełnia lukę. Taki sposób wypełnienia jest o tyle dobry, że stosuje się go na stałe, a to jest bardziej wygodne w przeciwieństwie do protez ruchomych.

Kryterium, które trzeba wypełnić, aby można było zaaplikować protetyczny most, jest posiadanie pobocznych zębów, które staną się oparciem dla mostu. By protetyczny most mógł zostać zastosowany stomatolog szlifuje zęby pacjenta i przygotowuje je do pełnienia funkcji oparcia.

Mosty protetyczne są tak komfortowe, że aplikuje się je również w przypadku dziur na większą ilość zębów zamiast jednego. Wbrew obawom wielu pacjentów, mosty protetyczne tak przywierają do jamy ustnej, że okruszki jedzenia nie wchodzą pod nie. To gwarantuje wysoki komfort.

Dodatkowym walorem protetycznych jest to, że stanowią doskonałe uzupełnienie i jednocześnie odbudowują usunięte zęby na poziomie estetycznym i funkcjonalnym.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.