Co robić, by zapobiegać osłabieniu szkliwa zębów oraz dziąseł?

Zabieg wszczepienia implantów podczas jednej wizyty u stomatologa
16 marca, 2021
Implanty zębów – odbudowa tkanki kostnej
17 marca, 2021
Show all

Szkliwo zębów uznawane za główną ochronę zębów, dlatego należy o nie troszczyć się tak samo, jak o całą jamę ustną. Przerwanie szkliwa oraz problemy z dziąsłami, np. obniżenie ich linii (czyli recesja) mogą skutkować wystąpieniem bólu i chorób zębów. Aby uniknąć osłabienia szkliwa zębów najlepiej stosować się paru zasad. W razie pytań trzeba skontaktować się ze stomatologiem.

Głównie warto zwrócić uwagę na swoją dietę. Bakterie i kwasy wywodzące się ze zjadania jedzenia mogą niekorzystnie wpływać i rozpoczynać niszczenie szkliwa. Powinno się przede wszystkim unikać łakoci czy gazowanych napojów. Dentyści zwracają także dużo nacisku na dawkowanie fluoru oraz wapnia. Wapń jest dobry dla organizmu, a fluor umacnia zęby, jednak momencie stosowania za wysokich dawek tych składników może wywołać problemy. Negatywny wpływ na zdrowie szkliwa ma również ścieranie. Z uwagi na to nie należy stosować za długo wybielających past do zębów (z niezwykle dużym współczynnikiem RDA).

Sporą ostrożnością należy wykazać się też biorąc pod uwagę oczyszczanie zębów z osadów. Zaniechanie higieny i gromadzenie się kamienia nazębnego, osłabia szkliwo oraz wywołuje choroby zębów i dziąseł. Warto także stosować odpowiednią technikę szczotkowania, dlatego że za mocne albo nieodpowiednie czyszczenie może obniżać linię dziąseł i niszczyć szkliwo. Technikę poprawnego szczotkowania i korzystania z nici można uzyskać w klinice dentystycznej.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.