Co warto wiedzieć o implantach stomatologicznych

Czym jest most protetyczny?
22 lutego, 2021
Czy warto mieć szczoteczkę soniczną?
23 lutego, 2021

Implanty zębowe jako trwały sposób na wypełnienie przerwy po utraconym zębie, mogą być użyte przez prawie każdego pacjenta. Współcześnie nie ma przeciwwskazań też w stosunku do pacjentów po przebytych nowotworach czy tych z ustabilizowaną cukrzycą. Głównymi ograniczeniami są ciąża oraz uzależnienie od papierosów.

Używając implantów można wypełniać nie tylko poszczególne braki, ale nawet pełen komplet zębów. Implanty są też porządnym oparciem dla protez – mostów protetycznych lub całkowitych uzupełnień. Dodatkowo część pacjentów wybiera wszczepienie implantów ze względu na ich trwałość. Według stomatologów, tego typu wypełnienie we właściwie pielęgnowanej i higienizowanej jamie ustnej, posłuży pacjentowi do końca życia. Z tego powodu to ważne, aby regularnie myć zęby.

W odróżnieniu od pozostałych protez, implanty nie wymagają szlifowania naturalnych zębów oraz najlepiej ze wszystkich imitują naturalny kolor koron zębowych. Dzięki nim ustaje proces zanikania kości w żuchwie albo w szczęce, a przez wypełnienie luki, inne zęby zdobywają niezbędne im oparcie. Z reguły zabieg implantacji nie boli, ponieważ wykonuje się z miejscowym znieczuleniem, a samo odrzucenie implantu zdarza się rzadko. Jeśli chodzi o ceny leczenia implantami, wynikają one w zależności od ilości, typu implantu oraz wykorzystanych materiałów.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.