Czy warto mieć szczoteczkę soniczną?

Co warto wiedzieć o implantach stomatologicznych
22 lutego, 2021
Usuwanie ósemek
23 lutego, 2021
Show all

Soniczna szczoteczka do zębów to teraz najnowsza szczoteczka do zębów, gwarantująca skuteczną higienę jamy ustnej. Jej skuteczność ma swoją podstawę na mocy fal dźwiękowych, które dają świetne efekty. Zwykle szczoteczka soniczna do zębów wykonuje ponad 40 000 pulsacyjno-wymiatających ruchów na minutę. Technologia fal dźwiękowych sprawia, że skuteczność sonicznej szczoteczki do zębów jest wyjątkowo wysoka. To zapewnia pewną przewagę w zestawieniu z innymi szczoteczkami do zębów.

W trakcie szorowania soniczną szczoteczką, wytwarzane są bąbelki powstające z pasty do zębów oraz ze śliny. W taki sposób kształtuje się piana, która dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Co więcej ten sposób pozwala na całkowite wykorzystanie substancji zawartych wewnątrz pasty. Taka technika o wiele lepiej wymiata brud i osad, dzięki czemu pozostałości jedzenia nie odkładają się na zębach. A im lepsze i dokładniejsze mycie zębów, tym bezpieczniejsza jama ustna. Z tego powodu soniczną szczoteczkę do zębów rekomendują stomatolodzy.

Co więcej w niektórych szczoteczkach sonicznych wbudowano funkcje, jakie pomagają kontrolować czas szczotkowania i natężenie nacisku. Taki rodzaj szczoteczki jest też łagodny dla dziąseł. Dba o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także w wielu przypadkach posiada możliwość masażu. To wyjątkowo ważne przy nadwrażliwości dziąseł i zębów.

Szczoteczkę soniczną do zębów można kupić też w wersji dla dzieci.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.