Co wybrać? Leczenie kanałowe czy implanty?

kto może mieć implanty zębów od dentysty
U kogo dentyści nie wszczepiają implantów zębów?
5 maja, 2020
zalecenia dentysty po zabiegu wszczepienia implantów
Jak dbać o siebie po implantacji zębów
22 maja, 2020

Bazowym celem leczenia kanałowego jest kuracja zainfekowanej miazgi zęba. Taki rodzaj leczenia uznaje się za jeden z najbardziej skomplikowanych zadań lekarza endodonty zajmującego się leczeniem kanałowym, jednak większość realizowanych pod mikroskopem zabiegów daje pożądane skutki. Leczenie kanałowe jest sposobem na uratowanie naturalnego zęba. Dzięki wysokiej skuteczności tego zabiegu, w tych czasach możliwe jest zachowanie zębów, które jeszcze jakiś czas temu musiały być zwyczajnie wyrywane.

Tymczasem implanty są odporne, a zamocowane na nich mosty czy korony protetyczne wiernie przypominają naturalne zęby. W głównej mierze, jeśli pacjent odpowiednio troszczy się o higienę jamy ustnej, implanty pozostają nienaruszone dożywotnio i są jednymi z najtrwalszych sposobów wypełnienia luki po utraconym zębie. Za sprawą leczenia kanałowego ząb w dużym stopniu pozostaje naturalny. Rolą stomatologa jest tylko odnowa korony zębowej. W przypadku usuwania zębów wypełnienie dziury jest niezbędne ze względu na zdrowie jamy ustnej.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na koszty. Choć obie metody są wysoce skuteczne, a za ich sprawą pacjent wciąż może cieszyć się pięknym uśmiechem bez bólu, ceny leczenia kanałowego są mniejsze od zabiegu wszczepienia implantu. Przed ostateczną decyzją, jak zaradzić na problem bolącego, dogłębnie zepsutego zęba, należy się pomyśleć wspólnie ze stomatologiem, które rozwiązanie będzie najodpowiedniejsze.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.