U kogo dentyści nie wszczepiają implantów zębów?

dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów
Dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza?
29 kwietnia, 2020
leczenie kanałowe a implant - jaki zabieg u dentysty jest lepszy
Co wybrać? Leczenie kanałowe czy implanty?
12 maja, 2020

Teraźniejszy rozwój stomatologii powoduje, że leczenie stomatologiczne jest dostępne dla w gruncie rzeczy każdego. Wszczepianie implantów, chociaż zalicza się do bardziej trudnych, także z biegiem czasu stał się o wiele bardziej bezpieczny. Mimo to jest parę przeciwwskazań, które należy rozważyć, wybierając taki zabieg.

Co najważniejsze implantów nie wstawia się kobietom w ciąży ani u osób z zaburzeniami związanymi z krzepliwością krwi czy z rozwiniętą osteoporozą. Ograniczeniem jest także trwająca choroba nowotworowa i nieustabilizowana cukrzyca. Implanty nie są przeznaczone dla dzieci i osób poniżej 16 roku życia, z uwagi na ciągle trwający proces rozwoju kości szczęki.

Wiele czynników nie wyklucza ostatecznie możliwości zastosowania implantów, ale muszą być one omówione z dentystą przed podjęciem zabiegu implantacji. Są to np. osoby z wadami serca,chorobami psychicznymi lub z chorobą Parkinsona. Rozmowy ze stomatologiem wymagają także osoby, które od lat są uzależnieni od papierosów.

Implanty wymagają dobrej kondycji kości szczęki oraz jamy ustnej, z tego względu pacjenci zmagający się z przypadłościami takimi jak próchnica czy parodontoza, muszą najpierw podjąć leczenie u stomatologa, zanim będą mogli wziąć po uwagę zabieg implantacji.

W innych sytuacjach nie ma przeciwwskazań do zastosowania implantów. Pacjent, który pozytywnie przejdzie konsultację medyczną może mieć wykonane implanty.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.