Jak dbać o siebie po implantacji zębów

leczenie kanałowe a implant - jaki zabieg u dentysty jest lepszy
Co wybrać? Leczenie kanałowe czy implanty?
12 maja, 2020
Nadwrażliwość zębów na zimno lub ciepło to problem, który można leczyć u dentysty.
Ból nadwrażliwych zębów
28 maja, 2020

Jak postępować po zabiegu implantacji ?  Implantacja to zabieg dość wymagający dla pacjenta. Wydobrzenie tkanek oraz przyzwyczajenia organizmu do implantu wymaga czasu, z tego powodu osoba przyjdzie na zabieg musi z uwagą o siebie zadbać. Szybko po implantacji formuje się obrzęk dziąseł, co powinno się zmniejszać okładami z lodu. Na przykład przykładając specjalne żelowe woreczki dostępne w aptece do mrożenia w lodówce.

Na początku trzeba również nie spożywać gorących pokarmów oraz przejść na półpłynną dietę. Nie wolno używać strefy jamy ustnej, gdzie umieszczono implant, żeby dziąsło mogło odnawiać się bez zakłóceń. Dentyści odradzają również dotykanie placami lub językiem operowanego miejsca, żeby nie dopuścić do zakażenia albo podrażnień. Należy też odstawić alkohol oraz papierosy, ze względu na to, że wydłużają czas leczenia się tkanek. Co więcej co najmniej na czas  mniej więcej miesiąca nie wolno wykonywać wysiłku fizycznego.

Szczególnie istotne w tym przypadku jest wykonywanie zaleceń dentysty. Zwłaszcza co do pobierania środków przeciwbólowych i antybiotyków. Samodzielne podwyższanie dawek bez decyzji dentysty może być zagrożeniem dla zdrowia. Nie zaszkodzi również płukać jamę ustną przeznaczonymi do tego płukankami. Posiadają one zastosowanie odkażające, łagodzące oraz przeciwbakteryjne. Natomiast w trakcie czyszczenia zębów, powinno się omijać miejsce zabiegu, a zęby czyścić miękką szczoteczką.

Obowiązkowe jest również pilnowanie wizyt kontrolnych oraz odwiedzanie dentysty, kiedy tylko wystąpią przejmujące objawy.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.