Typy licówek stomatologicznych wykorzystywanych do estetycznej poprawy uśmiechu

Czy powinno się stosować płyn do płukania jamy ustnej?
7 marca, 2021
Pęknięty ząb – Co dalej?
8 marca, 2021
Show all

Licówki stomatologiczne, chociaż traktujemy jako uzupełnienia protetyczne, najczęściej służą poprawie wyglądu estetycznego uśmiechu. Korzystając z nich dentysta formuje kształt albo kolor zęba i ukrywa niedoskonałości jak minimalne pęknięcia i plamy. Licówki doskonale sprawdzają się także w ukrywaniu pomniejszych wad zgryzu na przykład diastemy. Licówki stomatologiczne wykonuje się z reguły z 3 materiałów: z akrylu, kompozytu i porcelany.

Licówki akrylowe – najczęściej stosuje się przed zaaplikowaniem właściwej licówki, by ochronić oszlifowany ząb przed zniszczeniem. Dlatego, że wykonuje się je z akrylu są większe i decydowanie mniej estetyczne od pozostałych, a przy tym są bardziej nietrwałe. Dlatego zakłada się je tylko tymczasowo.

Licówki kompozytowe – są lepsze od akrylowych i znacznie ładniejsze. Łatwo dostosowuje się ich kolor do naturalnych zębów, ale licówki kompozytowe są całkowicie w tym samym kolorze, przez co da się zobaczyć, że są nieprawdziwe. Choć są trwałe na długo i trzymają się przez lata trzeba o nie dbać, szczególnie zabiegami profesjonalnej higienizacji u stomatologa, z uwagi na to, że z czasem będą przebarwiać się na żółto.

Licówki porcelanowe – ich najważniejszą zaletą jest to, że bardzo dobrze odtwarzają kolor zębów i pod względem wyglądu praktycznie nie różnią się od normalnych zębów. Takie licówki są również bardzo trwałe i odporne na przebarwienia. Ze względu na to pacjenci, jakim mocno zależy na najwyższej estetyce uśmiechu decydują się właśnie na te licówki stomatologiczne.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.