Czy profesjonalne wybielanie zębów u dentysty za każdym razem działa?

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne w klinice dentystycznej
8 marca, 2021
Kiedy stomatolog oznajmia, że potrzebne będzie leczenie kanałowe?
9 marca, 2021

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi metodami od dentysty uważane jest jako jeden z najbardziej skutecznych działań estetycznych . Dzięki użyciu techniki, można bez trudu odzyskać biel zębów lepszą nawet o parę tonów. Z reguły wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających się ze stosowania na przykład barwiącej diety. Bywa jednak tak, że zabiegi wybielające okażą się daremne.

Kiedy wybielanie nie przynosi efektu? Wyeliminowanie przebarwień pochodzących z diety pozwoli odkryć naturalny odcień zębów, a one nie zawsze są idealnie białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają barwę na przykład z powodu używanych leków lub w przypadku martwych zębów. Wtedy nie osiągniemy całkowitej bieli produktami wybielającymi zęby, ani fachowym zabiegiem wybielania w gabinecie stomatologicznym.

Co robić, kiedy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? Wtedy decydujemy się inne zabiegi estetyczne u stomatologa. Dobrym rozwiązaniem będzie zaaplikowanie licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, które trwale aplikujemy na zęby, mają dużo zalet. Poza tym, że możemy dostosować ich barwę według pacjentów, przy użyciu licówek stomatolog może dokonać także drobnej poprawy kształtu zębów (np. usuwanie diastemy). Z uwagi na to powinno się przed zabiegiem wybielania zębów porozmawiać z dentystą, żeby ocenił, która technika będzie dla nas najlepsza.

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.