Kiedy stomatolog oznajmia, że potrzebne będzie leczenie kanałowe?

Czy profesjonalne wybielanie zębów u dentysty za każdym razem działa?
9 marca, 2021
Jak ukryć bezzębie – implanty stomatologiczne a całkowita proteza?
10 marca, 2021
Show all

Leczenie kanałowe skupia się na naprawianiu zębów, które z różnych przyczyn są mocno zainfekowane. Dentyści zajmujący się leczeniem kanałowym badają i pomagają zatrzymywać choroby miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Zazwyczaj leczenie kanałowe jest potrzebne wtedy, kiedy powstaje zapalenie, martwica albo zgorzel miazgi zęba.

Najbardziej znane symptomy, które mówią o tym, że dzieje się coś niedobrego to w głównej mierze ból, ćmienie i obrzęk zęba. Bardzo często występuje też przesadna wrażliwość na ciepło i zimno, a także ból przy pochłanianiu pokarmu i napojów. Co więcej można również zauważyć zmianę barwy zęba. W takim wypadku trzeba od razu umówić na wizytę ze stomatologiem. Pojawienie się symptomów nie za każdym razem świadczy o tym, że potrzebne jest leczenie kanałowe, jednak wizyta jest niezbędna do postawienia diagnozy.

W gabinecie stomatologicznym lekarz ustali przyczyny bólu albo zmian w jamie ustnej. Zazwyczaj choroby miazgi zęba pojawiają się w wyniku próchnicy albo zgromadzonych bakterii. Podłożem problemu bywa też w niektórych przypadkach ukruszenie zęba lub zakażenie. Z uwagi na to stomatolog endodonta powinien dogłębnie sprawdzić zdrowie jamy ustnej. W ten sposób określi, czy potrzebne jest leczenie kanałowe, czy mniej inwazyjny zabieg stomatologiczny.

Jeżeli jednak trzeba będzie przeprowadzić leczenie kanałowe, nie trzeba się go bać. Przy obecnym leczeniu pod mikroskopem wszystko przebiega sprawnie i bez bólu.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.