Usuwanie ósemek

Czy warto mieć szczoteczkę soniczną?
23 lutego, 2021
Do czego prowadzą krwawiące dziąsła?
24 lutego, 2021

Choć zęby mądrości pojawiają się w jamie ustnej człowieka na samym końcu, mogą sprawiać sporo nieprzyjemności. Przyjmuje się, że prawidłowo umieszczonych i zdrowych zębów nie powinno się ruszać. Zdarzają się jednak pewne czynniki, które decydują o tym, że niezbędne jest wyrwanie ósemki.

Czasem proces wyżynania się zębów mądrości jest utrudniony na przykład przez brak przestrzeni w jamie ustnej. Zęby, które mają za mało miejsca, napierają na pozostałe zęby. W ten sposób powodują zwykle nieprzyjemny ból i przemieszczanie się pozostałych zębów. To może oddziaływać na powstawanie albo nasilenie wad zgryzu. Niewystarczająca ilość miejsca w jamie ustnej dla niektórych zębów może także sprawiać kłopoty w trakcie całkowitego otwierania ust. Dla pacjenta to oznacza nieprzyjemny dyskomfort, jakiego dobrze jest się pozbyć.

Usuwanie ósemek niezbędne jest również wtedy, kiedy ząb uszkadza próchnica, zwłaszcza w rozwiniętym stadium. Taka choroba może bez trudu przenosić się na pozostałe zęby, z uwagi na to należy zlikwidować jej źródło. Bywa również tak, że wokół zęba powstaje zaawansowany stan zapalny dziąsła, z reguły wywołany właśnie zmianami próchniczymi. W takiej sytuacji usunięcie jest jedyną metodą zlikwidowania problemu.

Usuwanie zębów u stomatologa nie boli, dzięki wykorzystywanym znieczuleniom.

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.