Czym się kierować kupując pastę do zębów?

endodoncja w stomatologii czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem
Endodoncja w stomatologii
7 lipca, 2020
kiretaż otwarty lub zamknięty w gabinecie stomatologicznym
Kiretaż otwarty i zamknięty u dentysty
14 lipca, 2020

Pasta do zębów, czyli jeden z bazowych składników czyszczenia jamy ustnej, musi mieć jak najlepsze działanie. Wśród past na rynku są między innymi pasty dla dzieci, wybielające lub dla zębów wrażliwych. Kupując pastę do zębów trzeba odczytać substancje zawarte w jej składzie.

Ważnymi wskaźnikami są zawartość fluoru i współczynnik ścieralności RDA. Fluor osłania zęby przed szkodliwym działaniem próchnicy, wzmacnia szkliwo i zapobiega gromadzeniu się bakterii. Zgodnie z przepisami w pastach do zębów może znaleźć się od 1000 do 1500 ppm związków fluoru. Im wyższa ilość tym silniejsze działanie.

Z kolei współczynnik ścieralności określa ilość składników ściernych oraz polerujących powierzchnie zębów, które ma w składzie dana pasta. Dla oka są niewidoczne, jednak w czasie szczotkowania eliminują nazębny osad. W pastach do zębów wrażliwych znajduje się mała ilość substancji ściernych. Im wyższa ich ilość znajduje się w produkcie  tym większe ryzyko starcia szkliwa. Dlatego past do zębów z bardzo wysokim współczynnikiem RDA nie powinno się stosować za długo.

Warto zwrócić uwagę też na substancje pieniące, które mają antybakteryjne działanie i substancje nadające smak oraz barwę pasty. Niektóre z nich mogą być pochodzenia naturalnego, a część chemicznego. Warto zapytać swojego dentystę, jaką pastę szczególnie poleca, zwłaszcza, że wie, z jakimi dolegliwościami mierzy się jego pacjent.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.