Kiretaż otwarty i zamknięty u dentysty

jak wybrać najlepszą pastę do zębów dentysta
Czym się kierować kupując pastę do zębów?
10 lipca, 2020
Dlaczego bolą dziąsła? Pytamy dentystę o przyczyny bólu dziąseł
Jak leczyć bolące dziąsła?
17 lipca, 2020
Show all
kiretaż otwarty lub zamknięty w gabinecie stomatologicznym

Kiretaż to w stomatologii zabieg z działu leczenia chorób przyzębia. Jego głównym celem jest usunięcie kamienia nazębnego z kieszeni dziąsłowej. Gromadzący się w przestrzeni dziąseł osad, może wywoływać stany zapalne oraz przyczynia się do powstawania przykrych chorób. Jeśli kamień nazębny zbiera się w kieszonkach dziąsłowych, zwykłe zabiegi higienizacyjne, takie jak piaskowanie oraz skaling, mogą nie wystarczyć.

Kiretaż jest otwarty albo zamknięty a zależy to od tego, jak głębokie są kieszonki dziąsłowe. Gdy są głębokie, niezbędny będzie otwarty kiretaż. Różnica jest w tym, że przy otwartym kiretażu trzeba naciąć dziąsło i w ten sposób odkryć korzeń. W kiretażu zamkniętym, nie trzeba tego robić. Ten zabieg stomatolog przeprowadza się przy podaniu znieczulenia miejscowego, ale po zabiegu często pojawiają się nieprzyjemne niedogodności. Może to być obrzęk, zasinienie albo na przykład trochę krwi w ślinie.

Aby załagodzić te dolegliwości należy brać przepisane przez stomatologa antybiotyki i leki przeciwbólowe. Trzeba także stosować dietę półpłynną, która sprawia, że pacjent ogranicza żucie i nie podrażnia leczonego obszaru. W trakcie gojenia się dziąseł pomocne będzie też ostrożne oczyszczanie jamy ustnej. Normalne nitkowanie, szczotkowanie lub irygacja mogą podrażniać.

Choć gojenie po kiretażu zabiera trochę czasu, dzięki temu zabiegowi pacjent uniknie zapaleń i chorób wywoływanych zaleganiem osadu w pobliżu dziąseł.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.