Dlaczego należy zdejmować przed snem ruchome protezy zębów?

korony protetyczne zakładane są w gabinecie dentystycznym
Do czego służą korony protetyczne od stomatologa
13 marca, 2020
leczenie zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego w gabinecie stomatologicznym
Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – leczenie w gabinecie stomatologicznym
9 kwietnia, 2020
Show all
jak dbać o protezę zębów? dlaczego należy zdjąć protezę przed snem?

Nieważne, jak doskonale proteza zębowa ruchoma została dobrana do pacjenta, jest kilka czynników, jakie przeważają o tym, że z protezami zębowymi nie wolno kłaść się do łożka na całą noc. Jedną z podstawowych przyczyn, według jakich należy ściągać protezę na noc, jest to, że odkładają się na niej szkodliwe bakterie. Zalecenia stomatologów są takie same. By proteza służyła dobrze, trzeba ją odpowiednio myć i pielęgnować. Czyszczenie jamy ustnej i dokładne oczyszczanie protezy ma duży wpływ na hamowanie namnażania bakterii i utrzymywanie zdrowia.

Co ważne, korzystając z ruchomej protezy, jesteśmy narażeni na podrażnianie dziąseł. Obtarcia i podrażnienia mogą wywoływać nawet stany zapalne dziąseł, dlatego warto dawać odprężenie błonom śluzowym w ciągu nocy. Dodatkowym istotnym czynnikiem decydującym o tym, że trzeba zdejmować protezę do spania jest możliwość zadławienia. W trakcie snu, nie jesteśmy świadomi naszych reakcji, co może skończyć się zniszczeniem lub nawet pęknięciem protezy i zadławieniem.

W sytuacji, gdy nie wie się jak trzeba obchodzić się z protezą, warto przedyskutować swoje obawy z dentystą. Trzeba pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja protezy pozwala utrzymać ją w niezłym stanie na długo. Protezy zębowe zwykle służą przez 5-7 lat. Po tym czasie wyrabiają się i trzeba zastąpić je nowymi, żeby mieć pewność, że są poprawnie dostosowane.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.