Do czego służą korony protetyczne od stomatologa

protezy zębowe i uzupełnienia protetyczne dla pacjenta z gabinetu stomatologicznego
Proteza od dentysty – wkład koronowo-korzeniowy
10 marca, 2020
jak dbać o protezę zębów? dlaczego należy zdjąć protezę przed snem?
Dlaczego należy zdejmować przed snem ruchome protezy zębów?
24 marca, 2020

Korony protetyczne mają w stomatologii obszerne przeznaczenie. Przede wszystkim zastępują pojedyncze zęby, które zostały zniszczone albo oczekują odnowy np. po leczeniu kanałowym. Korony mocuje się także na implantach w sytuacji, kiedy potrzebne jest uzupełnienie zupełnego usunięcia zęba.

Korony zębowe formowane są także z odmiennych surowców. Obecnie zwykle stosowane są korony porcelanowe lub cyrkonowe na podbudowie ceramicznej. Nadrzędną zaletą tego rodzaju odnowy zębów jest to, że korony cechuje duża wytrzymałość. Za pomocą koron można zasłonić wszelkie defekty zębów, dla przykładu gdy są z jakiejś przyczyny uszkodzone albo nie są już tak estetyczne jak kiedyś. Sprawdzają się, ponieważ korony wyglądem upodabniają się do naturalnych zębów i ulepszają wygląd jamy ustnej.

Korony mogą zasłonić nierówności albo przebarwienia. Żeby było to możliwe należy obrobić ząb pod to wypełnienie. Nie robi się tego w przypadku koron osadzonych na implantach. Podczas takich zabiegów chirurg stomatolog nie szlifuje pozostałych zębów, a jedynie wypełnia pustkę między nimi. Cena korony protetycznej przyjmuje wartość uzależnioną od z materiału, z jakiego ją wykonano. Koszt korony podbija też to, czy będzie założona na ząb albo jego fragment, czy na implant.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.