Dlaczego powinno się stosować płyn do odświażania ust?

wypełnienie kompozytowe w gabinecie - Dentysta
Wypełnienie kompozytowe zęba
14 sierpnia, 2020
Proteza w jeden dzień u stomatologa
20 sierpnia, 2020
Show all
Czy warto stosować płyn do płukania jamy ustnej? - Dentysta

Chociaż warto używać płyn do odświeżania jamy ustnej, nie wolno traktować go jako zamiennika szczotkowania, a raczej wsparcie kompleksowej higienizacji. Według dentystów fundamentem poprawnej pielęgnacji zębów jest rzecz jasna dwukrotne czyszczenie na dzień. Warto umocnić ją dodatkowo o płyn do odświeżania jamy ustnej.

Dentyści zalecają używanie płynu głównie dlatego, że dociera do zakamarków między zębami. Niekiedy za pomocą płynu wymywamy zalegający osad z zakamarków, gdzie ciężko sięgnąć szczoteczką. Ponadto składniki aktywne płynu uzupełniają działanie pasty i wyrównują pH jamy ustnej. Co więcej w zależności od przeznaczenia mogą mieć działanie wybielające, chroniące dziąsła, łagodzące albo np. odświeżające oddech. Są takie, co wzmacniają szkliwo albo przyspieszają regenerację błon śluzowych. Warto zwrócić uwagę na skład, przede wszystkim dlatego, że stomatolodzy ostrzegają przed płukankami mającymi w składzie alkohol. Alkohol łatwo wysusza jamę ustną, a przecież płyn ma za zadanie pomagać a nie szkodzić. Należy też zwrócić uwagę na ilość fluoru, dlatego że jego zbyt duże dawki nie są dobre dla naszych zębów.

Dobrze więc używać płyn do odświeżania jamy ustnej jako wsparcie codziennej higienizacji niekoniecznie nawet zaraz po myciu zębów. W tej roli doskonale sprawdzają się ziołowe płukanki, które też radzą sobie z bakteriami.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.