Proteza w jeden dzień u stomatologa

Czy warto stosować płyn do płukania jamy ustnej? - Dentysta
Dlaczego powinno się stosować płyn do odświażania ust?
18 sierpnia, 2020
rodzaje i typy licówek stomatologicznych w klinice stomatologii estetycznej
Rodzaje licówek dentystycznych używanych do estetycznej poprawy uśmiechu
21 sierpnia, 2020

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że leczenie w gabinecie dentystycznym często rozkłada się na kilka wizyt. Głównie w trakcie zabiegów z dziedziny implantologii, ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. Współcześnie sposoby umożliwiają stomatologom na zmniejszenie czasu, który pacjent przeznacza na leczenie stomatologiczne. Dzięki najnowszym metodom implantologicznym kliniki stomatologiczne dają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak natychmiastowa odbudowa zębów jest dostępna niemal od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych uzupełnień protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od innych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy bardziej znanym zabiegiem wszczepienia implantów zębów w gabinecie dentystycznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na sposobie umieszczania implantów. Przeważnie aplikowane są tak zwane dwufazowe implanty. Ten typ stomatologicznego leczenia cechuje się tym, że w pierwszej kolejności aplikowany jest implant, a w drugim etapie dentysta mocuje protezę. Te dwa etapy odgradza długotrwały czas osseointegracji, czyli czas, w którym implant wiąże się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero potem implant dentystyczny oraz kość złączą się na dobre, proteza może być umieszczona przez stomatologa.

W sytuacji odbudowy implantów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, w których cała procedura wszczepienia implantów oraz oparcia na nich uzupełnienia odbywa się w jeden dzień. Należy też zauważyć, że procedurę wszczepienia protezy w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać konkretne badania diagnostyczne u stomatologa, aby proces leczenia dentystycznego był absolutnie precyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie badań dentysta przygotowuje szczegółowy plan leczenia dentystycznego oraz szablony, które posłużą jako podstawa do spreparowania wzoru protezy. Tymczasem sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów dentysta wykona w ciąg jednej wizyty. Warunkiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Inaczej najpierw niezbędne okaże się leczenie stomatologiczne, by w przyszłości nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja stomatologiczna. W tej fazie wykonywane są wszelkie elementy zanim stomatolog wykona zabieg właściwy. Stomatolog sprawdza stan zębów, jamy ustnej i kości pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego zadaniem jest też pobranie odpowiednich wycisków, dzięki którym dentysta protetyk spreparuje odpowiednią protezę. Co ważne pacjent może wybrać wiele możliwości. W zależności od ilości utraconych zębów, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy małych brakach sprawdzi się most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji całkowitego braku zębów zwykle zachwalana przez stomatologów jest metoda umieszczenia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach sposobem All on 4 lub All on 6. W trakcie tych przygotowań dentysta ocenia też koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Kolejnym etapem implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym. W tej fazie dentysta umiejscawia cztery albo sześć implantów stomatologicznych, a następnie bezpośrednio tymczasową protezę. Dlaczego wspominamy o tymczasowym uzupełnieniu? Niezależnie od techniki – implantów jednofazowych lub dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa gwarantuje pacjentowi pełną wygodę oraz właśnie założenie takiej tymczasowej odbudowy stomatologicznej umożliwia zdobycie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z mocnym oraz uzupełnionym uśmiechem w jeden dzień, z jakiego może korzystać dokładnie tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz umożliwia im spokojny proces złączenia z kością, a także wygląda bardzo naturalnie.

Ostateczna faza leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień przebiega już po złączeniu z kością implantów, kiedy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zamienia się na protezę właściwą. Zwykle na taki zabieg należy umówić się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten element również zostanie uwzględniony podczas projektowania planu leczenia dentystycznego. Sama ostateczna proteza wykonywana jest z najwyższej jakości materiałów oraz dopasowana indywidualnie, co sprawia, że posłuży pacjentowi do końca życia. Warunkiem tego, jest zachowywanie właściwej higieny oraz ciągłe konsultacje stomatologiczne. Wszelkie instrukcje dentysta przedstawia pacjentowi w trakcie wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 oraz system All on 6

Natychmiastowe wszczepianie implantów z reguły przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Z reguły wszczepia się je u osób dotkniętych bezzębiem. Obie te metody są sposobem stworzenia wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na liczby implantów, gdzie zostanie umieszczona proteza. Do wyboru protezę można oprzeć na 4 lub 6 implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie gwarantują stabilizację protezy, w końcu to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie wysuwa się, nie rusza i nie wypada w czasie mówienia lub jedzenia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają szczególnie osobom, które utraciły pełen łuk zębowy. Dzięki wykorzystaniu tylko 4 lub 6 implantów, cena dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zmniejszone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym uśmiechem w jeden dzień


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.