Do czego prowadzą krwawiące dziąsła?

Usuwanie ósemek
23 lutego, 2021
Leczenie kanałowe czy implanty?
24 lutego, 2021

Krew płynącą z dziąseł najprościej zaobserwować w czasie mycia zębów. Czynników krwawienia dziąseł może być wiele np. często są to niektóre leki, stres lub bezwartościowa dieta. Głównie jednak ten problem pojawia się w wyniku nieodpowiedniej higienizacji jamy ustnej oraz pojawieniu jednej z najpopularniejszej chorób dziąseł i przyzębia – parodontozy. Z reguły nieodpowiednie lub zbyt okazjonalne mycie zębów wiązać się z gromadzeniem się kamienia nazębnego i rozprzestrzenianiem bakterii, co prowadzi do rozwoju stanów zapalnych. Ta metodą osłabione zęby i dziąsła są bardziej podatne na działanie ujemnych czynników oraz rozwojowi paradontozy.

Krwawienie dziąseł to nie tylko nieprzyjemny widok w ciągu mycia zębów. Problem przynosi też inne tak samo nieciekawe skutki. Z upływem czasu zapalenie dziąseł prowadzi do poruszania się, a nawet wypadania zębów. Na ten problem głównie powinny zwrócić uwagę także osoby uzależnione od papierosów, dlatego że substancje w ich składzie również niekorzystnie wpływają na stan jamy ustnej oraz przeszkadzają w leczeniu.

Ze względu na te okoliczności, nie wolno ignorować krwawienia dziąseł. W pierwszej kolejności trzeba skonsultować się ze stomatologiem i jak najszybciej przyjść na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Dentysta z pewnością pomoże zwalczyć problem. W takim wypadku warto także zadbać o właściwszą higienizację jamy ustnej oraz zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną szczoteczkę do zębów.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.