Leczenie kanałowe czy implanty?

Do czego prowadzą krwawiące dziąsła?
24 lutego, 2021
Czym jest aparat retencyjny?
25 lutego, 2021

Podstawowym założeniem leczenia kanałowego jest kuracja zainfekowanej miazgi zęba. Taki rodzaj leczenia jest jednym z najbardziej wymagających zadań lekarza endodonty wykonującego leczenie kanałowe, ale większość wykonywanych pod mikroskopem zabiegów gwarantuje pożądane rezultaty. Leczenie kanałowe jest sposobem na uratowanie naturalnego zęba. Za sprawą ogromnej efektywności tego zabiegu, w tych czasach możliwe jest uratowanie zębów, jakie jeszcze parę lat temu były przeważnie usuwane.

Implanty natomiast są niezwykle wytrzymałe, a zamocowane na nich mosty czy korony protetyczne wiernie zastępują naturalne zęby. W głównej mierze, jeżeli pacjent właściwie dba o higienę jamy ustnej, implanty pozostają nienaruszone do końca życia i są jednymi z najtrwalszych metod wypełnienia dziury po utraconym zębie. Dzięki leczeniu kanałowemu ząb w większości pozostaje naturalny. Zadaniem stomatologa jest tylko rekonstrukcja korony zębowej. W przypadku usuwania zębów wypełnienie luki jest niezbędne z uwagi na zdrowie jamy ustnej.

Warto również spojrzeć na ceny. Choć oba rozwiązania są bardzo skuteczne, a za ich sprawą pacjent wciąż może cieszyć się pięknym uśmiechem bez bólu, ceny leczenia kanałowego są mniejsze od zabiegu wszczepienia implantu. Przed ostateczną decyzją, co z robić w przypadku bolącego, głęboko zepsutego zęba, trzeba się ocenić wspólnie ze stomatologiem, jakie rozwiązanie okaże się najwłaściwsze.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.