Do czego służą licówki zębowe

skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą
Sposób na białe zęby
27 lutego, 2021
Zalety nici dentystycznych
28 lutego, 2021

Licówki stomatologiczne są jednym ze stałych uzupełnień protetycznych, których głównym celem jest odnowa estetycznego uśmiechu. Są to cienkie nakładki umieszczane na powierzchni zębów. Korzystając z nich stomatolog poprawia wygląd, kolor i kształt odrębnych zębów. Szczególnie sprawdza się to w przypadku, gdy są one nierówne, martwe i przebarwione. Tak można zrównać odrębne zęby przez wydłużenie, skrócenie, zwężenie albo poszerzenie korony zęba. Licówka jest skuteczna też przy złamanym brzegu siecznym w przednim zębie. Często pacjenci sięgają po to rozwiązanie, pragnąc usunąć przerwę pomiędzy jedynkami, czyli diastemę.

Licówki nakłada się na wierzch zębów naturalnych, lecz by to się udało, zęby należy przygotować. W pierwszej kolejności muszą być dokładnie oczyszczone. Z uwagi na to przed założeniem licówek dobrze wykonać piaskowanie, skaling oraz fluoryzację. Ponadto zęby, na jakie zostaną zaaplikowane licówki, muszą być oszlifowane. Szlifowanie zębów, chociaż wydaje się straszne, nie boli. Dentysta troszczy się o to, żeby zabiegi były jak najbardziej komfortowe .

Zaletą licówek stomatologicznych jest to, że da się je dokładnie dopasować do normalnego koloru zębów pacjenta. W taki sposób stają się praktycznie niezauważalne, a zapewniają pożądany kształt i wygląd. Licówki stomatologiczne są całkiem trwałe, ale trzeba je wymieniać lub odświeżać. W zależności od materiału, z którego są wykonane (np. porcelanowe pozostają trwałe nawet przez 10 lat) oraz zachowywania higieny, będą w świetnym stanie na kilka lat.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.