Zalety nici dentystycznych

Do czego służą licówki zębowe
28 lutego, 2021
Jak leczyć dziąsła?
1 marca, 2021
Show all

Każdy, kto chciałby jak najlepiej troszczyć się o swoje zęby, powinien skupiać się przede wszystkim na higienie i systematycznym wybieraniu się do dentysty. Sumienne czyszczenie zębów zmniejsza ryzyko występowania ubytków i stanów zapalnych. Obok szczoteczki do zębów świetnym narzędziem do usuwania resztek jedzenia oraz płytki nazębnej są dentystyczne nici. Niestety, pomimo szerokiej dostępności i różnorodności nitek, wielu ludzi z nich nie korzysta.

Nicią dentystyczną usuwa się resztki jedzenia i płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych. Cała sztuczka bazuje na tym, żeby właściwie wsunąć nić pomiędzy zęby i korzystać z zawsze nowego kawałka nici. Każdy ząb powinien zostać oczyszczony pojedynczo, ruchem od dziąsła do górnej części zęba. Trzeba pamiętać o robieniu ruchów pionowych – nigdy od boku na bok. Nić stomatologiczna musi być cały czas naciągnięta i obejmować ząb od tyłu lub od przodu, mniej więcej na kształt litery C.

Chociaż nitkowanie wydaje się niezbyt trudne, zdaniem niektórych osób wymaga wprawy. W przypadku niepewności warto skorzystać z usług gabinetu stomatologicznego. Dentysta albo higienistka dentystyczna na pewno zademonstruje instruktarz właściwego używania nici, przy okazji higienizacji zębów. Należy wykorzystywać nici stomatologiczne, ze względu na ich możliwość dotarcia do miejsc, z którymi często nie radzi sobie samo mycie. Dzięki niciom zyskujemy pewność lepszej pielęgnacji zębów.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.