Jak fluor wzmacnia zęby

Leczenie zębów z zapłatą w ratach
5 lutego, 2021
Stomatologia estetyczna – plastyka dziąseł
6 lutego, 2021

Utrzymanie zdrowych zębów zależy od regularnych wizyt w klinice stomatologicznej, naprawy wszelkich ubytków, leczenia stomatologicznego oraz od właściwej profilaktyki jamy ustnej. Zadbane i zdrowe zęby można też wspomagać oraz dodatkowo ochraniać przed pojawianiem się chorób oraz pomnażaniem się bakterii. Jedną z metod stosowanych przez stomatologów, jest fluoryzacja zębów, której głównym zadaniem jest ochrona przed próchnicą i nadwrażliwością.

Fluoryzacja zębów przeprowadzana jest przez dentystę lub certyfikowane higienistki dentystyczne i działa na zasadzie nakładania bezpośrednio na zęby specjalistycznego preparatu – pianki lub żelu – z dużym nasyceniem fluoru w składzie. Fluoryzacja nie powoduje żadnego dyskomfortu, ale za to wzmacnia szkliwo oraz zwiększa jego odporność na bakterie i kwasy pochodzące z przyjmowania pokarmów i napojów. Ponadto korzystnie wpływa na remineralizację (odbudowę) szkliwa, w miejscach z drobnymi ubytkami. Fluoryzacja pomaga także w tworzeniu bariery ochronnej, dzięki której odkładanie się kamienia nazębnego będzie utrudnione.

Warto pamiętać, że przyjmowanie fluoru w dużych ilościach może dać zły wpływ na organizm, dlatego zabieg fluoryzacji musi być wykonywany w oszacowanej przez doświadczonego dentystę częstotliwości oraz wykonywany wyłącznie w klinice stomatologicznej. Jeden zabieg ma w składzie bezpieczną dawkę fluoru, dlatego jeśli leczenie przebiega w zgodzie z zaleceniami dentysty nie nie trzeba się obawiać. Między profesjonalnymi zabiegami fluoryzacji zębów, na co dzień można korzystać z past lub płukanek z małym stężeniem fluoru.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.