Stomatologia estetyczna – plastyka dziąseł

Jak fluor wzmacnia zęby
5 lutego, 2021
Stomatologiczne czyszczenie zębów
6 lutego, 2021
Show all

Nie każdy rodzi się z idealnym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła przesadnie przysłoniły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich obrzmienia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, należą do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, by podczas uśmiechania się widoczne były zęby, a nie różowe dziąsła. Na szczęście jest na to dobry sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona jedynie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.

Na czym polega plastyka dziąseł?

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny usuwa zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pomaga zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, przez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.