Jak leczyć dziąsła?

Zalety nici dentystycznych
28 lutego, 2021
Jak niszczą się zęby?
1 marca, 2021
Show all

Powodów bólu dziąseł może być wiele, ale nie powinno się ich ignorować. Pacjenci często zapisują się na konsultację w gabinecie stomatologicznym dopiero w chwili silnego bólu zębów. Do stomatologa trzeba umówić się też, kiedy bolą dziąsła.

Ból dziąsła często występuje w towarzystwie obrzęku, zaczerwienienia, a nawet krwawienia. Przeważnie ignorujemy te objawy, myśląc, że to  przypadkowe podrażnienie szczoteczką , jednak takie przypadki mogą być oznaką większego problemu. Kryjący się za tym stan zapalny, może powodować rozwój zapaleń przyzębia, zmian kieszonek dziąsłowych albo osuwania się dziąseł. To również bezpośrednio wpływa na powstawanie paradontozy, głównej z przyczyn utraty zębów.

Zwykle stany zapalne rozwijają się w wyniku podrażnień, ze względu na niedokładne albo niewłaściwe mycie zębów lub używanie nici stomatologicznych. Zbierająca się płytka nazębna to siedlisko bakterii, jakie mogą wywołać stan zapalny. Zdarza się, że dolegliwości bólowe powstają także na skutek urazu (np. uderzenia), używania słabo dopasowanych protez, czy u kobiet w ciąży.

Łatwym sposobem na usunięcie bólu są kojące płukanki czy żele powszechne w aptekach. Niestety w wielu przypadkach zaledwie maskują ból i nie leczą problemu. Jeżeli stan zapalny nie ustępuje bardzo długo, należy bardzo szybko skontaktować się z dentystą. Wizyta w klinice stomatologicznej oraz leczenie wyeliminuje ból na dobre.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.