Jak ukryć bezzębie – implanty stomatologiczne a całkowita proteza?

Kiedy stomatolog oznajmia, że potrzebne będzie leczenie kanałowe?
9 marca, 2021
Pełen łuk zębowy na implantach stomatologicznych
10 marca, 2021

Bezzębie, czyli całkowity brak zębów to przypadek wyjątkowy, z którym należy udać się do stomatologa. Całkowity brak zębów powoduje nie tylko dyskomfort, ale też ujemnie wpływa na zdrowie jamy ustnej. Zalecane w tej sytuacji leczenie protetyczne zwraca funkcje narządu żucia i umiejętność prawidłowej wymowy głosek (eliminuje seplenienie). Jaką metodą odzyskać pełną estetykę uśmiechu oraz zdrowie?

Zajmujący się protetyką stomatolodzy mają w zanadrzu parę metod, chociaż obecnie zazwyczaj wybieranymi metodami są wszczepienie implantów lub użycie protezy całkowitej. Chociaż te rozwiązania skutecznie radzą sobie z bezzębiem, mają swoje zalety i wady. Często noszenie protezy może być niemożliwe ze względu na na przykład niewłaściwe warunki anatomiczne jamy ustnej. Protezy te z czasem się niszczą. Raz na parę lat trzeba kupić nową protezę, dlatego że z biegiem lat wyrabiają się i stają się mniej dopasowane, jak na początku.

Aplikacja implantów zębów natomiast zabiera znaczną ilość czasu, ale rezultat jest trwały i przy stosownej higienizacji, może przetrwać nawet do końca życia. Odbudowa funkcji jamy ustnej za pomocą implantów to leczenie zajmujące więcej czasu ze względu na potrzebę osadzenia śruby implantu w kości żuchwy lub szczęki. Zaaplikowany implant przed osadzeniem korony, jaka będzie zastępowała ząb, musi zespoić się z tkankami i kośćmi. Dopiero po tym czasie można kontynuować leczenie protetyczne.

Decydując między aplikacją implantów, a całkowitą protezą warto wziąć pod uwagę wygodę i komfort.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.