Ponowne leczenie kanałowe czy ekstrakcja zepsutego zęba?

Kiedy potrzebny jest dentysta endodonta?
18 grudnia, 2020
Poprawa kształtu zębów – Nowy uśmiech
21 stycznia, 2021

Choć leczenie kanałowe pod mikroskopem jest często niezwykle dokładnym zabiegiem, bywa tak w wyniku kolejnych stadiów choroby niezbędne jest wznowione leczenie kanałowe . W znacznej części takich sytuacji należy podjąć próbę zachowania naturalnego zęba. Wyrwanie zęba oznacza pojawienie się niekomfortowej luki, jaką należy wypełnić nie tylko z uwagi na estetykę uśmiechu. Pusta przestrzeń wywołuje stopniowy zanik kości, a do tego prowadzi do ruszania się obocznych zębów, którym brak niezbędnego oparcia. Ponadto wypełnienie luki zębowej skutkuje nowym kosztem w postaci uzupełnienia protetycznego. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na implant stomatologiczny czy np. most , oznacza to następne wizyty w gabinecie stomatologicznym i ciągłe leczenie.

Ze względu na to nawet gdy dany ząb był już poddany leczeniu wcześniej, warto rozważyć ponowne leczenie kanałowe. Co prawda powtórny zabieg, może być trudniejszy niż wcześniejszy, doświadczony lekarz endodonta, postara się, żeby przeprowadzić leczenie prawidłowo. Ponowne leczenie kanałowe przeprowadza się przeważnie, kiedy znajdą się kanały niewyleczone przy wcześniejszym zabiegu, ponieważ np. nie były one wcześniej zauważone. Reakcja stomatologa endodonty konieczna jest w przypadku perforacji korzenia lub komory zęba oraz kiedy w kanale utkwiło narzędzie stomatologiczne. Usunięcie zęba zwykle zaleca się tylko wtedy, kiedy nie ma możliwości dobrego opracowania kanału.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.