Leczenie bezzębia – implanty zębów vs. całkowita proteza?

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń
Stomatologia estetyczna Toruń
15 września, 2020
wybielanie zębów toruń - Dentysta toruń stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna
17 września, 2020

Bezzębie, czyli całkowity brak zębów to wypadek wyjątkowy, gdzie powinno zgłosić się do stomatologa. Brak zębów wywołuje nie tylko dyskomfort, ale również ujemnie wpływa na zdrowie jamy ustnej. Polecane w tej sytuacji leczenie zwraca funkcje zgryzu oraz możliwość prawidłowej artykulacji (eliminuje seplenienie). Jak odbudować z powrotem estetykę uśmiechu i zdrowie?

Zajmujący się leczeniem protetycznym dentyści mają parę rozwiązań, jednak obecnie często wybieranymi sposobami są aplikacja implantów albo zastosowanie całkowitej protezy. Choć oba te rozwiązania nieźle eliminują bezzębie, oba posiadają zarówno wady i zalety. Często używanie protezy może być niedostępne ze względu na na przykład niewłaściwe uwarunkowania budowy jamy ustnej. Protezy te niestety służą tylko kilka lat. Raz na parę lat powinno się je wymienić, ponieważ z czasem wyrabiają się i stają się mniej dopasowane, jak były jako nowe.

Wszczepienie implantów zębów z kolei zabiera trochę czasu, jednak efekt jest trwały i przy regularnej higienizacji, może utrzymać się do końca życia. Odbudowa funkcjonalności jamy ustnej za pomocą implantów to leczenie zajmujące więcej czasu z uwagi na na potrzebę wszczepienia implantu w kości szczęki i żuchwy. Zaaplikowany implant przed osadzeniem korony, która będzie imitowała ząb, musi zrosnąć się z tkankami i kośćmi. Dopiero wtedy można podejmować dalsze leczenie protetyczne.

Decydując pomiędzy wszczepieniem implantów, a całkowitą protezą warto wziąć pod uwagę własną wygodę.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.