Stomatologia estetyczna Toruń

leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym - kiedy potrzebne?
Skąd wiadomo, że najlepsze jest leczenie kanałowe?
9 września, 2020
Leczenie bezzębia w gabinecie dentystycznym - proteza całkowita czy implanty zębów
Leczenie bezzębia – implanty zębów vs. całkowita proteza?
16 września, 2020
Show all
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas często spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że nieskazitelny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto zadbać o kondycję swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich profilach na Instagramie. Na stan naszych zębów wypływają przyzwyczajenia i jedzenie. Duże ilości kawy, herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają duży wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także staranna higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w dobrej formie. Na kolor naszych zębów w dużej mierze mają wpływ też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie bardzo rozwinięta i pozwala nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są drobne i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Nowoczesne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować zamierzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna posiada duży wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z materiału cementowego lub porcelanowego nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby wykonać indywidualnie dopasowane licówki, specjalista sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta tworzy najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie stomatolog wie, które fragmenty szczęki wymagają doszlifowania. Dzięki temu będziemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych licówek. Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które są najlepsze?

Wyróżniamy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- stosunkowo niski koszt, skomponowane  skomponowane z różnych składników. Kosztują od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, ich cena jest nieco wyższa, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- nie tylko dla hollywoodzkich gwiazd

Zaawansowany poziom technologii stomatologii estetycznej pozwala nie tylko wyprostować krzywe zęby. Co druga osoba marzy o idealnie białych zębach. Istnieje mnóstwo metod by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Prezentujemy najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy zaczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest nałożenie profesjonalnego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany przez światło lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Innym sposobem na uzyskanie idealnie białych zębów jest zainwestowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów dentystycznych razem z instrukcją użycia od profesjonalisty. Zazwyczaj nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie zalecane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego cena jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.