Stomatologia estetyczna

Leczenie bezzębia w gabinecie dentystycznym - proteza całkowita czy implanty zębów
Leczenie bezzębia – implanty zębów vs. całkowita proteza?
16 września, 2020
Wybielanie lampą Beyond
21 września, 2020

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozkwitu technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest niemal od razu podczas jednej lub kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele technik, które zmniejszają przebarwienia i korygują wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na końcowy efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie istnieje możliwość sprawdzenia rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta za pomocą specjalnego programu wprowadza wszystkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub użyć programu w formie stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, choć implanty są najtrwalszym i według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych łączy się długim czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co wymaga czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wspaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant dentystyczny w pełni zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, kiedy dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje o wiele lepsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a do tego pozbywa się do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą u dentysty jest całkiem wygodny i nie pożera wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez problemu regulować natężenie światła i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można naprawić także za pomocą koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do położenia jej na implancie. Zakłada się je przede wszystkim z uwagi na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się na zęby. Dzięki nim można zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako sposób korekty małych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.