Uzupełnienia protetyczne na implantach

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Aparat na zęby, którego nie widać
30 grudnia, 2019
leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta
Mikroskopowe leczenie kanałowe zębów
13 stycznia, 2020

Uzupełnienia protetyczne są bardziej komfortowe, kiedy są przyczepione trwale w jamie ustnej. To sprawia, że nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, nie powodują bólu, nie ocierają ani nie uciskają tkanek miękkich w jamie ustnej. Tak jak bywa przy protezach ruchomych. Najistotniejszym wyznacznikiem dobrej protezy jest jej poprawne dopasowanie. To wyjątkowo ważny czynnik przede wszystkim przy protezach całkowitych, jakich używają osoby bezzębne. Nowoczesnym sposobem na osadzenie na stałe protezy, jest oparcie jej na implantach.

Zwykle w takim przypadku całkowitą protezę mocuje się na dwóch lub czterech implantach. Implanty trafiają w kości szczęki, a tam muszą się zarosnąć oraz być zaakceptowane przez organizm. Następnie dopasowaną do pacjenta protezę wspiera się na nich trwale. Takie rozwiązanie poprawia poziom życia pacjentów oraz jest najczęściej wybieraną metodą protetycznych. Za sprawą tego, że implanty szybko łączą się z tkankami oraz są wyjątkowo trwałe, taka proteza pozostaje odpowiednia przez wiele lat. Ponadto wypełnienie luk powoduje, że kości szczęki przestają zanikać. To oznacza korzystny wygląd oraz wygodę podczas jedzenia pokarmów.

Uzupełnienie stałe unieruchomione nie dopuszcza do tego, by drobinki pokarmów wchodziły pod protezę oraz drażniły jamę ustną. Za sprawą użycia tylko dwóch lub czterech implantów proteza jest stabilna, a ceny niższe w porównaniu do implantacji całkowitej.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.