Nadłamany ząb – Pomoc

rodzaje i typy licówek stomatologicznych w klinice stomatologii estetycznej
Rodzaje licówek dentystycznych używanych do estetycznej poprawy uśmiechu
21 sierpnia, 2020
Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia dentystyczna
29 sierpnia, 2020

Do ukruszenia albo złamania zęba może dojść z powodu odmiennych czynników. Pęknięcie może powstać przez osłabienie zęba chorobą, uraz mechaniczny lub na przykład na skutek niepoprawnych nawyków (np. otwierania zębami butelek). W takiej sytuacji trzeba jak najszybciej skontaktować się ze stomatologiem. W trakcie konsultacji w gabinecie stomatologicznym należy zapytać, jakie rozwiązanie problemu będzie najlepsze zdaniem dentysty.

W zależności od tego jak duże jest uszkodzenie zęba, da się uzupełnić go na parę sposobów. Drobne ukruszenie zasłoni odrobina dentystycznego kompozytu. Działającym sposobem jest również zaaplikowanie korzeniowo-koronowego wkładu. Natomiast pęknięcia i małe złamania odbuduje licówka dentystyczna. Zakłada się je na powierzchni zębów, więc są doskonałym sposobem zasłonięcia uszkodzenia. W wypadku głębszego złamania niezbędne będzie założenie nowej korony. Korona dentystyczna stosowana jest również po kanałowym leczeniu, jakie ratuje ząb, gdy jego znaczna część ulega infekcji.

W wypadku wielkiego złamania zęba, jakie dociera aż do korzenia, zazwyczaj jedynym sposobem zaradzenia na problem jest ekstrakcja zęba. W tej sytuacji zazwyczaj dentysta wskazuje zastosowanie implantu dentystycznego, jaki w najtrwalszy sposób odbuduje ząb na nowo. Metod uzupełnienia pękniętego lub złamanego zęba w klinice dentystycznej jest wiele, więc nie warto czekać.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.