Rodzaje licówek dentystycznych używanych do estetycznej poprawy uśmiechu

Proteza w jeden dzień u stomatologa
20 sierpnia, 2020
Pęknięty lub złamany ząb - jakie leczenie u dentysty pomoże?
Nadłamany ząb – Pomoc
25 sierpnia, 2020
Show all
rodzaje i typy licówek stomatologicznych w klinice stomatologii estetycznej

Licówki stomatologiczne, chociaż traktujemy jako uzupełnienia protetyczne, zwykle służą poprawie wyglądu estetycznego uśmiechu. Przy ich pomocy dentysta naprawia kolor i kształt zęba albo przykrywa wady jak niewielkie pęknięcia i przebarwienia. Licówki dobrze spisują się także w ukrywaniu niektórych wad zgryzu na przykład diastemy. Licówki stomatologiczne tworzy się głównie z 3 surowców: z akrylu, kompozytu i porcelany.

Licówki akrylowe – zazwyczaj wykorzystuje się przed zaaplikowaniem właściwej licówki, aby osłonić świeżo wypolerowany ząb przed zniszczeniem. Dlatego, że wykonuje się je z akrylu są grubsze i o wiele bardziej nieestetyczne od pozostałych, a oprócz tego są bardziej nietrwałe. Z uwagi na to zakłada się je tymczasowo.

Licówki kompozytowe – są lepsze od akrylowych i zdecydowanie lepiej się prezentują. Bez trudu dopasowuje się ich kolor do zębów naturalnych, jednak licówki kompozytowe są wszędzie takie same w barwie, ze względu na co da się zobaczyć, że są nieprawdziwe. Choć wystarczają na bardzo długo i trzymają się przez lata należy o nie troszczyć, zwłaszcza zabiegami higienizacji w gabinecie stomatologicznym, ponieważ z czasem mogą przebarwiać się na żółto.

Licówki porcelanowe – ich najważniejszą zaletą uznaje się to, że bardzo dobrze odtwarzają kolor zębów i wzrokowo w ogóle nie odbiegają od normalnych zębów. Te licówki są też niezwykle trwałe i odporne na przebarwienia. Ze względu na to pacjenci, którym bardzo zależy na estetyce uśmiechu decydują się właśnie na takie licówki stomatologiczne.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.