Pęknięty ząb – Co dalej?

Typy licówek stomatologicznych wykorzystywanych do estetycznej poprawy uśmiechu
7 marca, 2021
Czy wybielanie zębów jest bezpieczne w klinice dentystycznej
8 marca, 2021
Show all

Do pęknięcia lub nadłamania zęba może dojść z powodu wielu czynników. Uszkodzenie może powstać przez osłabienie zęba chorobą, uraz mechaniczny oraz w rezultacie szkodliwych nawyków (np. otwierania zębami butelek). W W takim przypadku należy jak najszybciej umówić na wizytę z dentystą. W czasie konsultacji w gabinecie stomatologicznym należy poradzić się, które działanie wobec urazu okaże się najlepsze według stomatologa.

Na podstawie tego, jak głębokie jest złamanie zęba, da się ratować go w kilka sposobów. Maleńkie złamanie zamaskuje odrobina dentystycznego kompozytu. Działającym sposobem jest też wykorzystanie wkładu korzeniowo-koronowego. Z kolei pęknięcia oraz małe nadłamania odbuduje licówka dentystyczna. Aplikuje się je na zębach, co sprawia, że są doskonałym sposobem zakrycia uszkodzenia. W wypadku poważnego złamania konieczne będzie założenie nowej korony. Korona dentystyczna stosowana jest też po kanałowym leczeniu, jakie ratuje ząb, kiedy jego znaczna część ulega szkodliwej infekcji.

W wypadku wielkiego złamania zęba, jakie sięga aż jego korzenia, najczęściej jedynym sposobem rozwiązania problemu jest usunięcie zęba. W tej sytuacji najczęściej dentysta wskazuje wszczepienie implantu stomatologicznego, jaki w najbardziej dokładny sposób odtworzy ząb . Sposobów ratowania pękniętego lub złamanego zęba u stomatologa jest sporo, więc lepiej nie zwlekać.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.